Marshmallow ile seker hamuru nasil yapilir Marshmallow İle Şeker Hamuru Nasıl Yapılır?

Marshmallow İle Şeker Hamuru Nasıl Yapılır?

Pastanızın üzerini süslemek istiyorsunuz ancak gıda boyası, glikoz gibi malzemeleri arayacak vaktiniz yok. Bu durumda sizi kurtaracak formül, marshmallow şekerlerden faydalanmak. Marketten alacağınız marshmallow şekerleri kullanarak şeker hamurunuzu hızlı ve zahmetsiz bir şekilde hazırlayabilir, güzel renkler elde edebilirsiniz…

 

Malzemeleri:

  • 450 gr (üç paket) marshmallow şeker
  • 4 yemek kaşığı su
  • 500 gr pudra şekeri
  • Bir tutam tuz

 Yapılışı:


Şekerleri bir kaseye koyun ve kaseyi su dolu bir tencerenin içinde benmari usulü ısıtmaya başlayın. Tencereyi orta ateşte tutun, şekerleri erirken karıştırmayı unutmayın. Şekerin çok fazla erimemesi ve içine su kaçmaması önemli. Eriyen şekerlerin içine 250 gram pudra şekeri, tuz ve suyu ilave edin, karıştırın ve hamuru kenara alın. 

Yoğurma işlemi için geniş tabanlı bir kap alın ve kaba bol miktarda pudra şekeri yayın. Hamuru bu kaba aktarın, üzerine kalan pudra şekerinin tamamını döküp yoğurun. Hamuryumuşak ve ele yapışmayacak bir hale geldikten sonra avucunuzla top şekli verin, çevresine margarin sürün ve tercihen naylon bir malzemeyle hava almayacak şekilde sarın.
Sarılı halde en az 24 saat oda sıcaklığında beklettiğiniz hamurla, ister mutfak malzemelerinizi ister hazır kalıpları kullanarak hayalinizdeki şeker ve pasta süsleriniyapmaya başlayabilirsiniz. Hamuru kullanmadan önce bir süre daha yoğurmak şekil vermeyi kolaylaştıracaktır.